Üzüm Bağlarında Da Çekim Yaptık

Hassas tarım uygulamalarına yönelik PreciFarm projemizde üzüm bağlarını da incelemeye aldık. Tekirdağ Bağcılık Araştırma Enstitüsünde bulunan birçok çeşit üzümden biriyle drone çekimlerimizi gerçekleştirdik.

Türkiye’nin birçok bölgesinde üzüm üretimi gerçekleşiyor ve bu üzümler hayatımıza farklı ürünler olarak giriş yapıyor. Dünya genelinde de önemli bir pazara sahip olan üzümü çalışırken, konuya en hâkim kişilerle çalıştığımız için çok memnunuz. Tekirdağ Bağcılık Araştırma Enstitüsü hassas tarım uygulamasının ülkemiz için öneminin farkında bir kurum. Bu sebeple PreciFarm projemizi geliştirmede bize üzümle ilgili yardımlarını eksik etmiyorlar.

PreciFarm projesi ürünlerin gelişimini düzenli takibine dayalıdır. Bu sebeple Tekirdağ Bağcılık Araştırma Enstitüsünden Bekir AÇIKBAŞ bizi gelişim sürecini başından takip edebileceğimiz bir üzüm çeşidi ile tanıştırdı. Ürün gelişiminin her adımını drone çekimleri ile kayıt altına almaya başladık. Elde ettiğimiz görüntülerin işlenmesi ile üzüm gelişimine ait veriler toplamayı hedefliyoruz. PreciFarm projemizde üzümün hassas tarım uygulaması ile ilgili çalışmalarımız devam edecek.