Haberler

Hassas tarım çalışmaları için Ziya Organik Tarım Lüleburgaz tesisine hasat zamanı yaklaşan buğday bitkisinin drone ile çekimlerini gerçekleştirmeye gittik. Yaptığımız ziyaret sırasında gelişimlerine hızla devam eden ayçiçeği ve mısırın da görüntülerini aldık.

Hız kesmeden hassas tarım çalışmalarımıza Ziya Organik Tarım Lüleburgaz tesisine yaptığımız ziyaret ile devam ettik. Buğday, ayçiçeği mısır ve çeltik gelişimlerini gözlemledik, drone ile çekimleri gerçekleştirip toprak örneklerimizi aldık.

Hassas tarım çalışmalarımıza Tekirdağ Bağcılık Araştırma Enstitüsü ve Ziya Organik Tarım Lüleburgaz tesisine yaptığımız ziyaretler ile devam ettik. Bağ, buğday ve ayçiçeği gelişimlerini gözlemledik ve drone ile çekimlerimizi gerçekleştirdik.

Ziya Organik Tarım Lüleburgaz tesislerinde çalışma ürünlerimizden olan ayçiçeği ve çeltik için sahadan toprak örneklerimizi aldık. İşin tekniğini bize öğretip sürecimizi Ziya Organik Tarım’dan Semra ÇELİKADAM kontrol etti.

Tekirdağ Bağcılık Araştırma Enstitüsü bağlarında üzüm gelişimine yönelik ilk drone çekimimizi gerçekleştirdik. Uçuşumuzda bize Tekirdağ Bağcılık Araştırma Enstitüsünden Bekir Açıkbaş eşlik etti.

Çeşit çeşit buğdayın yetiştirilme denemelerinin yapıldığı Ziya Organik Tarım’da drone çekimlerimizi gerçekleştirdik. Denemelere biz de farklı bir açıdan katkıda bulunmaya çalışıyoruz.